Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
59 postów 13173 komentarze

Eurowybory 2019 do unieważnienia ?.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak było wszyscy widzieli . Wnioski proszę podejmować samemu .

Naruszył ewidentnie przepisy ustawy Kodeks wyborczy, z której wynika, że kierownicy publicznych stacji telewizyjnych i radiowych mają obowiązek udostępnić nieodpłatnie czas antenowy podczas kampanii zarejestrowanym komitetom wyborczym. Wykaz tych komitetów przedstawia PKW. W tym wypadku na stronie KRRiT nie ma nawet rozporządzenia prezesa tej firmy dla wyborów 2019. Są z poprzednich lat. Pisowska TV wykorzystywała czas antenowy dla siebie i Biedronia. Na miejscu Konfederacji ja bym zaskarżyła te wybory. Podziękowania dla Werci za te cenne spostrzeżenia .

KOMENTARZE

 • To jeszcze skonkretyzuję:
  Wynika to z art. 347 ustawy Kodeks wyborczy, z którego wynika:
  par.1 Komitet wyborczy ma prawo do nieodpłatnego rozpowszechniania audycji wyborczych w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych (pkt.1)ogólnokrajowych- jeżeli zarejestrował swoich kandydatów w co najmniej połowie okręgów wyborczych.
  Pkt.2 dotyczy regionalnych nadawców i komitetów zarejestrowanych w co najmniej jednym okręgu wyborczym.
  par.2 łączny czas rozpowszechniania audycji w ogólnokrajowych programach wynosi: w TVP 15 godz. w godzinach między 17 a 23, w Polskim Radiu 20 godzin.
  par.3 Czas przeznaczony na rozpowszechnianie audycji wyborczych dzieli się RÓWNO między uprawnione komitety wyborcze na podstawie informacji PKW.
  Art. 348 kw -kolejność rozpowszechniania audycji w każdym dniu ustalają kierujący redakcjami właściwych ogólnokrajowych programów wyborczych w drodze losowania w obecności zgłaszająch listy najpóżniej w 18 dniu przed dniem wyborów.

  Z art. 328 Kodeksu wyborczego wynikają zasady obowiązujące w wyborach, m.in. zasada równości.
  Naruszone też zostały przepisy traktatu o UE m.in.art. 9, z którego wynika zasada równości obywateli UE (mamy obowiązkowe obywatelstwo unijne jako drugie obywatelstwo), art.2, 10 ust.1 2 i 3 Traktatu o zasadzie demokracji przedstawicielskiej i bezpośredniości reprezentowania obywateli UE na poziome Unii w PE oraz prawa obywateli do uczestniczenia w życiu demokratyczny,
  Skoro przez złamanie przepisów kodeksu wyborczego znaczna część potencjalnych wyborców nie mogła się dowiedzieć o programie Konfederacji a ci, którzy na nią głosowali - wskutek bezprawnej izolacji przez publicznych nadawców - zostali pozbawieni prawa uczestniczenia w życiu demokratycznym UE, to doszło do poważnego naruszenia prawa.
 • @wercia 20:34:28
  Dodam jeszcze, że o ile pamiętam, to na podstawie wyników wybranej sondażowni a przed ostatecznym ogłoszeniem wyborów parlamentarnych, w komitetach wyborczych "strzelały korki szampanów". W tym przypadku póżną nocą nastąpił hokus pokus.
 • @wercia 20:38:41
  „ W tym przypadku póżną nocą nastąpił hokus pokus.”

  Co zresztą było do przewidzenia.
 • Oj tam... po prostu święty talmud im sprzyjał!!
  https://pbs.twimg.com/media/D7mALMxXYAApu-t.jpg
 • @trojanka 21:51:14
  I imigranci oraz uchodźcy " których nie ma"
  https://pbs.twimg.com/media/D7l4kNkW4AINZoA.jpg
 • A Rychu wszedł, pardon Richard.
  https://pbs.twimg.com/media/D7kAVxTWsAAQwB7.jpg
 • @trojanka 21:59:47
  Wpis o możliwym naruszeniu przepisów kodeksu wyborczego umieściłam pod artykułem Najwyższego Czasu (link, który podałaś w poprzednim wpisie o radości Danielsa z powodu wyników). To było przed południem, po południu zajrzałam i mojego wpisu nie ma. NCzas należy chyba, bo należał do JKM.
 • @wercia 22:17:06
  Oj to nieładnie grają!!
 • hmmm
  Poczytajcie ordynację, a zobaczycie, że fałszowanie było niemożliwe. Cieszyli się bo było jasne, że 2 grupy zgarną wszystko. Liderzy Konfedery wykluczyli wczoraj możliwość sfałszowania
 • @Momo Eniem 11:37:53
  Nie ma to jak spychać fakty na boczny tor . Kodeks wyborczy , nakłada procedurę która w tym przypadku nie została spełniona przez jej podlegających . Zasada równości nie została zachowana , czyli wyniki są nieważne . Proste jak drut .Salut .
 • @Momo Eniem 11:37:53
  Jaką ordynację? Przecież obowiązuje kodeks wyborczy a nie ordynacja.
 • @Repsol 17:38:16
  Łazi taki mąciciel i wprowadza w błąd niezorientowanych. Zaczaił się, by artykuł był przedwczorajszy i powiedział;, co wiedział tj. nic. Prawda wyjdzie na jaw wcześniej czy póżniej, tylko że zwolennicy PiSu-u mają na uwadze ynteresy a nie prawdę.
 • @wercia 11:41:22
  Raczej cała magdalenkowa ferajna , posypana czosnkiem , a nie tylko pisklaki . Ukłony .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY