Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 10169 komentarzy

Cisza wyborcza nadchodzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

SEÑOR Y GENTLES SALUDO . Od 24 . 00 mamy ciszę wyborczą , o czym Wszystkim przypominam .

Niestety dalsze dyskusje , mogą być dla wszystkich bolesne . Namordnik NSA na wszystko patrzy . Pozdrawiam . Admin.

KOMENTARZE

 • Napisane ponad sto lat temu
  (...)

  Zmiłuj się, zmiłuj nad nami!

  Z kornym błagamy czołem!

  Spuść Swoją łaskę na tę naszą głowę,

  na oczy zmroczone łzami!

  Zmiłuj się, zmiłuj nad nami!

  Daj spiekłym łanom

  rzeźwiący deszcz!

  Nie zsyłaj gradu,

  który nam zboże zsiecze, nim dojrzeje...

  Nie trać naszego dobytku

  w owcach i koniach!

  Trzymaj z daleka pomory,

  które nam biją

  ostatnią krowę z obory!

  Ze żyta wypleń sporysze

  i chwast kąkolu

  i w ręku trzymaj te chmury,

  by się nie rwały

  i nie topiły w ulewie

  snopów na polu!

  Niechaj nie płaczą stulecia!

  Niech mróz spóźniony nie warzy nam kwiecia

  na ledwie rozkwitłym drzewie,

  na naszych wiśniach i gruszach,

  na naszych starych, pochyłych jabłoniach...

  I wdzięczność rozpal nam w duszach,

  byśmy Twe dary godnie oceniać umieli.

  O pełen kary

  i przebaczenia pełny!

  Chociaż ci nasze te grzechy utrudnią

  stanąć nad nimi z powieką zamkniętą,

  niech Twoja litość stokroć większą będzie

  niżeli wszystek nasz grzech!

  O Panie!

  Nie daj wysychać studniom!

  Niech się Szatana nie rozlega śmiech!

  Na naszej grzędzie,

  gdzie ciężki trud rozpoczęto,

  niech trud ten żniwem się stanie!

  Spraw, aby w wielkie, uroczyste święto,

  w tę chwilę wesołą,

  gdy na organie

  i śpiewem, i kadzidłem wielbimy Twą moc

  i dobroć Twoją,

  nie była dla nas potrzeba

  skąpić dziecinom chleba!

  Chroń nas od zdrady

  i daj nam tyle,

  byśmy we własnej spoczęli mogile;

  by nasze dzieci czy wnuki,

  gdy przyjdzie im dla ojców starych kopać grób,

  nie były przymuszone iść między sąsiady

  i prosić o jałmużnę, ach! na cztery deski,

  na prostą, białą skrzynię z naznaczonym smołą

  krzyżem u głowy...

  Ojcze niebieski!

  Na pokropienie daj

  i aby grosz był gotowy

  dla dziadka proszalnego, co w gorącej wierze

  ciche odmówi pacierze...

  A jeśli ziaren swych łask

  nie zechcesz równać strychulcem

  po brzegi swej szczodrej ćwierci,

  od nagłej i niespodziewanej śmierci

  racz nas zachować. Panie!

  (...)

  Jan Kasprowicz, hymn „Święty Boże, Święty, Mocny”, 1902.

  https://literat.ug.edu.pl/kasprow/048.htm
 • Bo jest
  szabas.
 • Nawet
  pierdzieć nie wolno.
 • Zapytałem się na prowincjonalnym lokalnym portaliku
  o jakiś mały plusik straconych 4 lat rządów niekompetentnych osób, dzisiaj zresztą / szabas ? / i zostałem wygumkowany, mamy qvno a nie demokrację !
 • @Lotna 01:46:05
  Salut .
 • @kula Lis 67
  Tylko umrzeć wolno .Salut Amigo . :)))
 • @provincjal 09 13:08:56
  Mamy tak , jak nam NAKAZANO . Salut . :)
 • @Repsol 17:08:17
  Jeżeli chazarski jąkała Szechter&consortes oraz KODziarze mają ciszę/szabas w dupie to i ja ją mam w dupie.
 • @kula Lis 67 20:33:00
  :))))) Tak , ale Ty jesteś prawdziwy samorodek . Pozdrawiam Ciebie i Basię .
 • @Repsol 20:43:00
  Następnym razem już bez ciszy wyborczej? Szef PKW: To jest już iluzja pewna, kiedy można wszystko przeczytać w internecie. Nie widziałbym przeszkód dla likwidacji ciszy wyborczej przed głosowaniem mówił w sobotę szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Dodał, że PKW zasugeruje ustawodawcy odstąpienie od tej zasady. W ocenie szefa PKW utrzymywanie ciszy wyborczej w dobie internetu jest pewną „iluzją”. Przewodniczący PKW wyjaśnił w TVN 24, że Komisja po każdych wyborach przedstawia najważniejszym osobom w państwie memorandum, w którym wskazuje propozycje zmian. Jak zaznaczył, PKW za każdym razem sugeruje, aby „ustawodawca rozważył, czy nie trzeba od tej ciszy wyborczej odstąpić”. W tym roku chyba nawet jakoś może bardziej stanowczo będzie prosić, żeby jednak rozważyć poważnie odstąpienie od ciszy wyborczej podkreślił Hermeliński. Dodał, że ciszę wyborczą ustanowiono w czasie, kiedy internet „był w powijakach”.
  Nikomu do głowy nie przyszło, że będą się w internecie ukazywać różnego rodzaju wyniki sondaży pod pseudonimami kandydatów. To jest troszkę już iluzja pewna, że utrzymuje się ciszę wyborczą, kiedy można wszystko przeczytać w internecie powiedział. Pytany, czy w przypadku odstąpienia od ciszy wyborczej, agitacja powinna trwać do końca wyborów, Hermeliński ocenił, że przykładowo mogłaby trwać do północy przed głosowaniem. Tutaj ustawodawca musiałby to ustalić dodał. Zastrzegł również, że w dniu głosowania powinien obowiązywać zakaz agitowania. Hermeliński podkreślił, że nie widziałby przeszkód dla likwidacji ciszy wyborczej przed głosowaniem. Większość osób by przyjęła rezygnację z ciszy wyborczej akceptująco ocenił.
 • @kula Lis 67 21:17:40
  Ciekawe czy zarządcy Polin się zgodzą ?. Salut Amigo.
 • Cisza wyborcza tresowanie obywateli
  szczucie nawzajem , wytykanie błędów przeciwników, novum "taśmy" prawdy czyli cały ten wielki socjologiczny cyrk tresury obywatela w tak zwanym państwie "prawa". Korporacja państwo polskie wielka firma z regulaminem do przestrzegania jak się ma obywatelstwo !!!

  (...) tak też zakneblowali by dzień przed ruszenia do urny z nadzieją co to matka głupich pogrzebać swoje naiwne "uwierzenie " w słowa prawdy co to karmiono wyborców w kampanii przez żebraków szukających poparcia .
  Maślane gały oczne wieki wytrzeszcz dobroci i zrozumienia . Zatroskane ślepia żądne władzy zrobią wszystko by uwieść frajerów co w podatkach zafundują uposażenie dla stanu roz-pasionego w liczebność i oczekiwania hierarchii urzędniczej . Nowi lub ci sami wygłodniali pozsiadają w wygodnych fotelach za biurkami pierdząc w skórzane fotele , zacierając rączki do których nie jedno się może przykleić w tzw. uwarunkowaniach przy pracy.

  Bo polityka to brudny interes a dla uczciwych banki mydlane !!! Masło maślane slogany na okrągło powtarzane .
  Choć napięcie powierzchniowe tak w ogóle należy w ciszy z tonować by w zajadłości słuszne jedynie programy nie pozagryzały się w walce o głos wyborcy co to może być z fałszowany !

  I mamy ciche dni , jakby to nie interpretować na rozkaz prawa stanowionego , zamknij ryja i nie mów więcej nie nagaduj ! Ja pierdole gdzie ta złudna demokracja i swoboda wypowiedzi dla gawiedzi ! Gdzie się schowały Prawa Człowieka w tych dniach gdzie tylu "demo-krętczów" świętuje ! Skundlony i posłuszny naród aportuje takie swobody obywatelskie , ciąg dalszy PRL-u bis towarzysz elekt wybierany i należny się mu cisza grobowa bo inaczej nie będzie wyróżniony .
  .... a wszystko to niekonstytucyjne ... jak już to przyjęte tyko przez jakieś tam komusze zgromadzenie narodowe ( tak piszą w Wikipedii) bez opowiedzenia się Prawdziwych Polaków w reprezentatywnej większości .

  Skutki kiepska frekwencja zakneblowanego przepisem o ciszy wyborcy .
  I prawdziwy akt sprzeciwu ,ruchu oporu właśnie nogami świadomego człowieka Polaka.
 • @admin-ie
  # w tym roku pańskim można na Neonku pisać komenty , idzie ku lepszemu
  # ale mamy na uwadze dobro Neonka i nie stwarzamy ryzykownych sytuacji prawnych
  #przy następnym święcie demo-kretactwa myślę ze będziemy równo i zapałem komentować na bieżąco (To takie tam pobożne życzenia)

  #demokracja Made in Poland (wynalazek postkomuny co upadla na cztery łapy )
 • @Witkacy 01:44:07
  Daj Boże żebyś miał rację...
 • @Repsol 21:27:53
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2013/06/holoszwindel.jpg
  “Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie, jedna po drugiej.” Sir Cecil Arthur Spring-Rice, brytyjski dyplomata, ambasador w USA (1912-1918) "Szukać u żyda poczucia prawa i uczciwości znaczy to samo, co szukać dziewictwa u starej... nierządnicy" Talmud: Manawi al.- Maulid
 • @Repsol 17:08:17
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yM2UzNy9wLzIwMTgvMTAvMjEvODI1LzQ4My9hYWMxMTYzNzg1NjU0OTI3OWM5NDIzNTE2ZThjYzhiOC5wbmc=.png

  Napis "Konstytucja" na PKiN w ciszę wyborczą! Do zebranych na wiecu przemówili Stępień i Kasprzak. Co na to PKW? Obywatele RP od wczoraj wyświetlają na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie napis „Konstytucja”. Zorganizowali także wiec polityczny, na którym głos zabrali były prezes TK i szef Obywateli RP Paweł Kasprzak. Twierdzą, że swoimi działaniami nie łamią ciszy wyborczej. Stoimy w miejscu symbolicznym z różnych powodów. W normalnych warunkach moglibyśmy się tylko cieszyć z tego, że jest tak wielkie zainteresowanie konstytucją w ogóle. Nosimy koszulki z napisem konstytucja, (…) który to plakat stał się nieomal tak popularny jak napis „Solidarność” z 1980 roku. Ale wiemy, jak zasmucający jest kontekst tego zainteresowania konstytucją. (…) W Polsce konstytucja nie jest tak traktowana, jak na przykład konstytucja amerykańska, która funkcjonuje ponad 200 lat. Jest traktowana nieomal jak Biblia, święta księga, na pewno taką święto księgą społeczeństwa amerykańskiego jest. Amerykanie uczą się w szkołach treści konstytucji na pamięć mówił w swoim wystąpieniu Jerzy Stępień. Uczestnicy wiecu wykrzykiwali też hasło „Konstytucja”. Paweł Kasprzak podkreślał, że wyświetlanie napisu „Konstytucja” na PKiN nie jest złamaniem ciszy wyborczej. Zapomniał dodać, że konkretna grafika z napisem „Konstytucja” i samo to hasło stało się ostatnio symbolem osób o określonych poglądach politycznych, twierdzących, że rząd łamie konstytucję. Iluminacja hasła przeciwników rządu nie wyszła zbyt dobrze, gdyż napis „Konstytucja” nie był pokazywany wystarczająco wyraźnie a przede wszystkim nie miał kolorów, charakterystycznych dla hasła przeciwników rządu i reformy sądownictwa. Serdecznie dziękuję, żeście tutaj przyszli pomimo naszego spóźnienia i trwających nadal kłopotów technicznych. Dojedzie drugi projektor, ten napis będzie jaśniejszy i dostanie kolorów mówił. Słyszymy dzisiaj, że zakłócamy ciszę wyborcza, świecąc napisem ze słowem „Konstytucja”. Od czasu, kiedy KOD rozpoczął akcję wieszania koszulek z napisem „Konstytucja” na pomnikach mówiono, że te koszulki profanują pomniki. Jak coś w demokratycznym państwie prawnym można sprofanować „konstytucją”? „Konstytucja” jest słowem politycznie bezbarwnym, niewinnym i bezbronnym. „Konstytucja” jest bezpartyjna. Jeżeli ktokolwiek z polityków mówi, że słowem „konstytucja” można naruszyć ciszę wyborcza, to nie ma lepszej definicji kryzysu, w jakim znalazła się Polska. (…) To prawo to jest to sacrum, które nas tutaj gromadzi! uderzył w patetyczne tony Kasprzak. Obywatele RP nie potrafią najwyraźniej zrozumieć, że ich wiec z przedstawianiem hasła „Konstytucja” nie jest czymś obojętnym politycznie i może być uznane za agitację wyborczą. Wiadomo, że te osoby w ten sposób manifestują, że nie warto popierać jasno określonej partii politycznej, która ich zdaniem odpowiada za rzekome łamanie konstytucji.

  as/Twitter https://wpolityce.pl/polityka/417547-napis-konstytucja-na-pkin-w-cisze-wyborcza-wideo
 • @Repsol to u ciebie!
  Przewodnicząca komisji wyborczej była pijana! Okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu we krwi. Sprawą zajęła się policja. W jednej z komisji wyborczych na Ochocie policja dostała wezwanie, że przewodnicząca komisji może być pod wpływem alkoholu poinformował portal warszawawpigulce.pl. Na miejsce przybyła policja. Okazało się, że przewodnicząca ma 1,5 promila alkoholu we krwi! Policjanci aktualnie prowadzą tam swoje czynności powiedział portalowi warszawawpigulce.pl Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.
 • @Repsol 20:43:00
  RKW alarmuje: W Gdańsku osobom starszym nie są wydawane karty do głosowania na prezydenta. Ruch Kontroli Wyborów (RKW), który przyjmuje telefoniczne zgłoszenia o nieprawidłowościach w przebiegu głosowania otrzymuje niepokojące informacje z Gdańska. Mamy zgłoszenia, że niektórym starszym osobom nie są wydawane karty do głosowania na prezydenta. Innym są wydawane po dwie mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Józef Orzeł z Ruchu Kontroli Wyborów. Takie zgłoszenia mamy tylko z Gdańska dodaje. Osobom, które zgłaszają takie nieprawidłowości RKW radzi zawiadamiać policję. To jest przestępstwo wskazuje Józef Orzeł z RKW. Dodaje, że na razie tylko tyle wie na ten temat.

  Nieprawidłowości podczas niedzielnego głosowania można zgłaszać pod numerami telefonów: 787 522 724, 787 522 727, 787 522 730, 787 522 733, 787 522 739.
 • @kula Lis 67 14:44:35
  No popatrz to ten komitet przy meczecie .Jak nic cuda . Salut.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY