Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 10169 komentarzy

Manewry Wostok 2018

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Technologia stealth przechodzi do historii . Coraz ciekawiej , czym NATO teraz zaatakuje Rosję . Ciekawe mamy obecnie czasy.

https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,32263,rosja-najwieksze-od-1981-roku-cwiczenia-okretow-w-ramach-manewrow-wostok-2018.html

KOMENTARZE

 • @ autor
  //Coraz ciekawiej , czym NATO teraz zaatakuje Rosję //

  Bronią biologiczną.Przed wczoraj przebywający na terytorium Rosji były gruziński minister d/s bezpieczeństwa Igor Giorgadze https://en.wikipedia.org/wiki/Igor_Giorgadze wystąpił na konferencji prasowej z sensacyjnym oświadczeniem dotyczącym tajnych materiałów dostarczonych mu z Gruzji. https://www.youtube.com/watch?v=zGFgj64Ic1Q
  Materiały dotyczą sekretnego laboratorium które za czasów Saakaszwilego USA wybudowało za 1.5 mld dolarów.Mimo że Amerykanie oficjalnie przekazali obiekt pod zarząd gruzińskiego ministerstwa zdrowia to na terenie obiektu przebywać mogą wyłącznie pracownicy amerykańscy i nikt spośród gruzińskich specjalistów (bakteriologów,biologów, itd) nie ma tam wstępu.Są dość szczegółowe (nazwiska,daty i przyczyny zgonów) informacje o ofiarach będących skutkiem eksperymentów.
  https://yaostrov.ru/policy/22699-amerikancy-ispytyvali-biologicheskoe-oruzhie-na-zhitelyah-gruzii.html
  https://www.5-tv.ru/news/219933/centr-lugara-vgruzii-odna-izdesatkov-biolaboratorij-ssa-povsemu-miru/
  Wedel słów ministra a ściślej wedle danych zawartych w materiałach którymi dysponuje,wszystko (na przykład insekty przenoszące zmutowane śmiertelne wirusy ) jest już gotowe do zastosowania.
 • @ikulalibal 21:40:15
  Czego spodziewają się w obronie Rosji ?. Ciekawe kto się odważy spróbować . No pasaran . Salute.
 • @ikulalibal 21:40:15
  https://youtu.be/oi0a-8IYj1Y

  mogą być też rozpylane ze specjalnie przygotowanych dronów, lub w nabojach dawane żołnierzom!!

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201809141743-w8q6.htm
 • @trojanka 21:51:01
  Salute . https://www.defence24.pl/uziemienie-floty-bombowcow-b-1b
 • Technologia stealth przechodzi do historii
  https://www.youtube.com/watch?v=kfI1oP2Y0NU
 • @Talbot 10:13:35
  UFO ?. :))) http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2011/08/varyagmissilecruiser1164.jpg
 • @ikulalibal 21:40:15
  Rosjanie mają wszystko to samo, a na dodatek o wiele lepsze nawyki higieniczne.
  Odpowiedź będzie natychmiastowa.
 • @Repsol 21:45:00
  Rosyjski resort obrony: Izrael jest odpowiedzialny za zestrzelenie w Syrii samolotu Ił-20. Ministerstwo obrony Rosji oznajmiło we wtorek, że rosyjski samolot wojskowy Ił-20 został zestrzelony przez syryjską obronę przeciwlotniczą, ale odpowiedzialność za to ponoszą siły izraelskie, które zdaniem resortu naraziły samolot na ostrzał syryjski. Ministerstwo oświadczyło, że izraelskie myśliwce F-16 użyły rosyjskiej maszyny jako osłony. W rezultacie samolot został zestrzelony pociskiem wystrzelonym z systemu przeciwlotniczego S-200 powiedział rzecznik resortu Igor Konaszenkow. Oznajmił on, że cztery izraelskie myśliwce F-16 w poniedziałek późnym wieczorem (czasu moskiewskiego) ostrzelały cele w rejonie syryjskiego miasta Latakia. Koło tego portowego miasta mieści się rosyjska wojskowa baza lotnicza Hmejmim. Samoloty izraelskie celowo stworzyły sytuację niebezpieczną dla okrętów i samolotów znajdujących się w tym rejonie mówił Konaszenkow. Oświadczył, że piloci izraelscy "nie mogli nie widzieć rosyjskiego samolotu", niemniej jak dodał "zdecydowali się na tę prowokację". Rzecznik rosyjskiego resortu powiedział, że Izrael nie uprzedził dowództwa sił rosyjskich w Syrii o swojej operacji, zaś sygnał przekazany mniej niż minutę przed ostrzałem nie pozwolił na wyprowadzenie rosyjskiej maszyny w bezpieczny rejon. "Oceniamy prowokacyjne działania Izraela jako wrogie. W wyniku nieodpowiedzialnych działań wojskowych izraelskich zginęło 15 rosyjskich wojskowych" powiedział Konaszenkow. Jak dodał, Rosja "pozostawia sobie prawo do adekwatnych działań w odpowiedzi".
  Wcześniej, w nocy z poniedziałku na wtorek, ministerstwo obrony w Moskwie poinformowało, że samolot Ił-20 zaginął nad Morzem Śródziemnym. Łączność z załogą zanikła, gdy Ił-20 znajdował się 35 km od wybrzeży Syrii. Amerykańska telewizja CNN, powołując się na źródło we władzach USA, podała, że rosyjski samolot został zestrzelony przez syryjską obronę przeciwlotniczą podczas próby odparcia izraelskiego ataku. Źródło to potwierdziło, że za ostrzałem Latakii stoi Izrael. Media w Moskwie podały, że w odpowiedzi na operację izraelską syryjskie siły rządowe użyły systemów obrony przeciwlotniczej zakupionych przed kilkoma laty od Rosji. Syria oświadczyła, że w wyniku izraelskiego ostrzału w Latakii ucierpiały obiekty techniczne.
 • @Repsol 11:49:07
  Bojowy debiut F-35B: „strata czasu”. Publikacja The National Interest skrytykowała „bojowy debiut” F-35B w Afganistanie, nazywając wykorzystanie „superdrogiego” myśliwca z technologią stealth do zbombardowania zwykłej kryjówki bojowników „wielką stratą czasu” i „trikiem PR”. NI jest zdumiona i zastanawia się, dlaczego samolot o wartości 115 milionów dolarów jest używany do zniszczenia „sterty AK-47 i granatników przeciwpancernych”. F-35, jak przypomina portal, pokonał „tysiąc mil w jedną stronę” i użył drogiej broni: bomb lotniczych GBU-12 i GBU-32 JDAM, które kosztowały odpowiednio ponad 19 tysięcy i 22 tysiące dolarów. Według autora artykułu wykorzystanie F-35 do takich zadań nie jest najlepszym przykładem wykorzystania pieniędzy amerykańskich podatników. Jednocześnie The National Interest wskazuje, że w Afganistanie i tak jest wystarczająca liczba amerykańskich samolotów do tego typu ataków. W podsumowaniu publikacja przypomina, że w dniu nalotu zastępca sekretarza obrony USA Patrick Shanahan wezwał Pentagon „do znalezienia sposobów na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy”. Program stworzenia Lockheed Martin F-35 Lightning II był najdroższym w historii produkcji broni. Stany Zjednoczone wydały na niego około półtora biliona dolarów. Stając w obliczu wielu problemów, projektanci przekroczyli zaplanowaną stopę wydatków o setki miliardów. F-35 został opracowany w trzech wersjach: naziemny myśliwiec na potrzeby Sił Powietrznych USA, myśliwiec z krótkim startem i pionowym lądowaniem dla Korpusu Piechoty Morskiej USA i Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii, a także myśliwiec pokładowy na potrzeby Marynarki Wojennej USA. Koszt jednego produktu wynosi 150 milionów dolarów, a każda godzina lotu samolotu kosztuje 35 tysięcy dolarów.
  Ps..W USraelu zawsze było tak, że za pieniądze podatników kupowano drogi i niezbyt funkcjonalny sprzęt a to po to by dać zarobić korporacjom i ich właścicielom. Ot taki idealny kapitalizm, szarego człowieka zgnoić by dać bogatym. To jest taki gadżet wojenny, taki ajfon w złotej obudowie i drogimi kamieniami w rękach wymodelowanej dziewczynki stojącej przed lustrem z kiss na ustach. Faktycznie strata czasu i pieniędzy. W warunkach zerowej OPL trudno to traktować jako sprawdzian w warunkach bojowych. A10 sprawdziłby się znacznie lepiej. Stary Jaguar sprawdziłby się co najmniej tak samo dobrze. Projekt skończy jak F-117, który gnije już w magazynach … F-117 został zestrzelony nad Jugosławią radziecką jeszcze rakietą S-125 a był niewidzialny podobno dla radarów.
 • @Talbot 10:13:35
  Ciekawą analizę na temat F-35 i F-22 znalazłem w necie:
  Zachwyty nad F-35 są co najmniej nieuzasadnione, delikatnie mówiąc. Samolot posiada liczne wady i usterki które rzekomo są eliminowane, ale już kosztuje po 200 mln dolarów za sztukę... Słabe uzbrojenie i żałosna zwrotność czynią go łatwym celem, oczywiście tzw. stealth technologia ma mu dawać przewagę, ale tylko w teorii lub w grze komputerowej... Stealth to nie jest czapka niewidka, albo niewidzialna peleryna: W czerwcu 2008 roku została przeprowadzona symulacja walki powietrznej w której uczestniczył Su-35 przeciwko mieszanej flocie amerykańskich myśliwców – F-22, F/A-18 Super Hornet oraz F-35 który, co ciekawe, „oberwał” bardziej od reszty. Gra wojenna została przeprowadzona w Hickam Field – bazie Sił Powietrznych USA znajdującej się na Hawajach. Świadkami tego zdarzenia było co najmniej czterech przedstawicieli australijskich Air Force oraz członek wojskowego wywiadu Australii - Defence Intelligence Organisation (DIO). Członek parlamentu australijskiego Dennis Jensen poinformował, że wie z anonimowego źródła, z dostępem do wyników testów finalnych F-35, że ten został pobity przez Super Flanker w ściśle tajnej symulacji. Su-35 zmienia zasady walki powietrznej, sprowadzając bardzo drogie zachodnie myśliwce do roli glinianych krążków wyrzucanych z maszyny podczas praktykowania strzelectwa. Silniki Su-35 pozwalają mu wykonywać wszystkie figury akrobacji lotniczej, takie jak np. Kobra Pugaczova, Kulbit, czy też inne, jak Dead Leaf czy bezprecedensowy Pancake – zwrot o 360 stopni w horyzontalnej płaszczyźnie, prawie bez wytrącania prędkości. Gdy w przypadku F-35 warunkiem przetrwania jest wyłącznie stealth – która czyni go wrażliwym w bezpośrednim starciu – Su-35 dysponuje dużym arsenałem śmiercionośnej broni, ma zwiększony zakres działania, a także dysponuje tą niesamowitą „supermanewrowością”, która jest naturalna dla myśliwców z tej rodziny. Szybka zmiana prędkości może spowodować błąd w systemie kontroli ognia radaru dopplerowskiego. Manewr ten jest jeszcze skuteczniejszy na Su-35S, gdyż po jego wykonaniu pilot może skierować samolot w dowolnym kierunku Taktyczna zaleta tego manewru wynika głównie z faktu, iż wszystkie pociski rakietowe typu „powietrze-powietrze” mają w sobie tzw. „element przewidywania”. Rakieta celuje w miejsce, gdzie uważa, że ukaże się cel. Oznacza to, że musi ona przewidzieć, w którym kierunku poleci samolot. I właśnie w tym Su-35 jest najlepszy. Jeśli statek powietrzny jest nieprzewidywalny, jeżeli jest w stanie bardzo gwałtownie zmienić swój tor lotu oraz jeżeli potrafi nad tym zapanować, to rakiecie jest o wiele trudniej w niego trafić. F-35C Catapult LaunchPilot F-35 może oddać strzał, ale najprawdopodobniej nie trafi. Dlatego też musi się zbliżyć, w ten sposób nie tylko ujawniając swoją lokalizację (przy założeniu, że mocny radar rosyjskiego myśliwca nie namierzy go wcześniej), lecz również wchodząc w strefę rażenia dalekosiężnych rakiet Su-35 typu „powietrze-powietrze”. Rosyjska firma „Vympel” utrzymuje światowy rekord w produkcji rakiet BVR, czyli „poza zasięgiem widoczności” (ang.” beyond visual range”) - jest zdolna do zabijania z odległości 400 km. (Rakesh Krishnan Simha nie podaje informacji, o jakie konkretnie pociski chodzi. ZBROJENIOWY.PL odnalazł jednak informację o rakietach, które mogą porażać cel na odległość do 400 km (rakiety KS-172), jednak są one produkowane przez inną rosyjską firmę - BDP Novator („Biuro doświadczalno-projektowe Novator”). Z informacji umieszczonych na oficjalnej stronie firmy „Vympel” , na którą powołuje się autor tego artykułu wynika, iż koncern ten produkuję pociski rakietowe typu „powietrze-powietrze”, rażące cel najdalej na odległość 200 km - rakiety К-37М (РВВ-БД). Su-35 jest zaprojektowany specjalnie do walki ze Stealth’ami. Amerykańska teoria prowadzenia walki przez samoloty stealth bazuje się na stwierdzeniu: „Pierwszy zauważasz, pierwszy strzelasz, pierwszy zabijasz”. Super Flanker poddał w wątpliwość tę tezę. F-35 wciąż może wykryć Su-35, jako pierwszy. Ale by oddać strzał musi się do niego zbliżyć. Wówczas obaj myśliwce zobaczą się na wzajem. „Przewaga stealth’ów w tym momencie znacząco zanika” – uważa Sweetman. W tym przypadku, Su-35 oraz jego niesamowita zdolność do latania w zwolnionym tempie, jednocześnie nagle przyśpieszając do naddźwiękowej prędkości, czynią z niego myśliwego. Z jego maksymalną prędkością 2,5 Ma, zasięgiem 3600 km oraz 12 rakietami produkcji „Vympel”, F-35 z jego „garstką” rakiet, prędkością 1,6 Ma i zasięgiem 2222 km prezentuje się tak, jakby „szukał śmierci”. W rzeczy samej, gdy F-35 oferuje ekstrawaganckie technologie, które wydają się być zupełnie nieistotne dla potrzeb większości sił powietrznych, Super Flanker oferuje osiągi na miarę myśliwców 5ej generacji.
 • @Repsol 11:49:07
  Rosja i Indie podpisały kontrakt na dostawę S-400. Rosja i Indie podpisały kontrakt na dostawę Nowemu Delhi systemów S-400, poinformował rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow. Strony podpisały odpowiedni kontrakt podczas wizyty Władimira Putina w Indiach. Nabycie pięciu pułków najnowszego rakietowego systemu przeciwlotniczego będzie kosztować Indie 5,43 miliarda dolarów. Indie będą trzecim zagranicznym nabywcą „Triumfów” po Chinach i Turcji. Rosja i Indie podpisały kontrakt na dostawę Nowemu Delhi systemów S-400, poinformował rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow. Strony podpisały odpowiedni kontrakt podczas wizyty Władimira Putina w Indiach. Nabycie pięciu pułków najnowszego rakietowego systemu przeciwlotniczego będzie kosztować Indie 5,43 miliarda dolarów. Indie będą trzecim zagranicznym nabywcą „Triumfów” po Chinach i Turcji.
 • @Repsol 11:49:07
  Izrael potrzebuje od USA nowej broni w Syrii. Egipski ekspert ds. Izraela, członek akademii nauk Muhammed Ali powiedział w wywiadzie dla Sputnika, że po dostawach S-300 do Syrii Izraelczycy będą naciskać na USA w kwestii dostaw nowej broni. Według niego umieszczone na Facebooku oświadczenie premiera Binjamina Netanjahu dotyczące prawa jego państwa do samoobrony potwierdza to. „Izrael zdaje sobie sprawę z tego, że po dostawach S-300 do Syrii nie będzie w stanie udzielać pilnej pomocy powstańcom tak jak robił to wcześniej, atakując syryjskie obiekty wojskowe z powietrza" powiedział ekspert. Tel Awiw traci narzędzie wpływu na sytuację w Syrii, dlatego obecnie wszystkie siły zostaną włożone w zdobycie nowej broni. Zdaniem Muhammeda Aliego „Donald Trump nie jest zainteresowany eskalacją konfrontacji z Rosją w Syrii. Amerykański prezydent obecnie jest pochłonięty licznymi problemami i kryzysami we własnym kraju. Poza tym wciąż nie ucichły kontrowersje po przeniesieniu amerykańskiej ambasady do Jerozolimy". W stronę Izraelczyków został zrobiony bez tego duży ukłon powiedział egipski ekspert ds. Izraela Muhammed Ali. Wczoraj izraelski premier Binjamin Netanjahu podziękował USA za bezwzględne poparcie dla prawa państwa żydowskiego do samoobrony i pakietu pomocy wojskowej na 10-letni okres. „Dziękuję amerykańskiej administracji i Kongresowi za ich lojalność wobec Izraela i pakiet amerykańskiej pomocy na najbliższe dziesięciolecie" dodał szef izraelskiego rządu.
  Podpisane w 2016 roku memorandum między USA i Izraelem w sprawie wzajemnego zrozumienia dotyczące współpracy w sferze bezpieczeństwa uwzględnia pomoc państwu żydowskiemu ze strony Waszyngtonu w wysokości 38 mld dolarów w latach 2019-2028.

  Ps..Ale kwik izraelitów. Już nie da się bezkarnie mordować Syryjczyków. Jeżeli obsługa będzie z FR - USA stracą kilka myśliwców... Systemy S-300 to jedno ale ważniejsze są systemu rozpoznania WE (Walki Elektronicznej) które to też są (jak wynikało z wcześniejszych artykułów) dostarczane do Syrii i tam rozwijane. To że S-300 niekoniecznie musi widzieć te amerykańskie cudeńka techniki, nie oznacza, że inne systemy tego nie będą nadzorować.
 • @Repsol 11:49:07
  Syria: w odpowiedzi na dostawy S-300 USA mogą użyć myśliwców F-22. Stany Zjednoczone mogą ponownie zacząć używać w Syrii myśliwców F-22 w technologii stealth i antyradiolokacyjnych samolotów F-16CJ w odpowiedzi na dostawy Damaszkowi rosyjskich S-300, pisze gazeta The Drive...
  Ps...Jeżeli obsługa będzie z FR - USA stracą kilka myśliwców... Systemy S-300 to jedno ale ważniejsze są systemu rozpoznania WE (Walki Elektronicznej) które to też są (jak wynikało z wcześniejszych artykułów) dostarczane do Syrii i tam rozwijane. To że S-300 niekoniecznie musi widzieć te amerykańskie cudeńka techniki, nie oznacza, że inne systemy tego nie będą nadzorować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY