Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 10117 komentarzy

Żegnaj Polsko

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dobra zmiana , na gorszą zmianę . Banksterzy wygrali .

Bez komentarza . Pozostawiam resztę Czytelnikom . Pozdrawiam smutno.

https://wiadomosci.wp.pl/to-juz-pewne-mateusz-morawiecki-zastapi-beate-szydlo-6195799372068481a

KOMENTARZE

 • no tak...
  ...hodowca kotów dostał depeszę z Telaviwu...co nas czeka...eliminacja gotówki, i waluta euro...kurwa mać...
 • @ Autor
  Za lewą stroną (czyli także socjalistami - a niezależnie od propagandy PiS tam należy) od zawsze stali banksterzy) więc w sumie ta zmiana w zmianie to nie do końca niespodzianka...
  Ale obyśmy się mylili.

  5*
 • @trybeus 20:58:20
  "eliminacja gotówki, i waluta euro...kurwa mać..."

  Czyli strefa normalności (tzw szara strefa) padnie na ryj a z nią około połowa Polaków. Bo ZUS i PIT to już za mało :-(
 • @trybeus 20:58:20
  Dziękuję za komentarz .Naprawdę już nie wiem co z nami się dzieje . Ukłony .
 • Może jednak odetchnęła?????życie trzeba cenić!
  http://www.pch24.pl/izrael--kolizja-samochodowa-w-rzadowej-kolumnie-polskiej-delegacji,47543,i.html

  http://www.rmf24.pl/fakty/news-wiemy-kto-spowodowal-wypadek-premier-beaty-szydlo-w-izraelu,nId,2365419

  https://gloria.tv/article/CGUFmYqc7ZB62CRsF92FWaFht

  a kto grzeczny temu włos z głowy nie spadnie!!
  http://wolnosc24.pl/2017/09/04/morawiecki-sprowadza-do-polski-banksterow-centrum-im-adama-smitha-%E2%80%AAjp-morgan-ktory-zachwial-bankowoscia-w-2007-r-dzieki-staraniom-rzadu-bedzie-mial-siedzibe-w-polsce/
 • Cieszą się dziś bracia David i Jacob Rotschild z Londynu, cieszy się rodzina Morganów z Nowego Jorku
  Cieszą się dziś bracia David i Jacob Rotschild z Londynu. Cieszy się rodzina Morganów z Nowego Jorku, kasjerów domu barona Rotschilda na Amerykę, że tort pod nazwą Polin, dostali w swe ręce dosłownie w prezencie od głupich tubylców, nawet nie dając im w zamian paciorków. :-)
 • @Jasiek 21:03:49
  Dziękuję za wpisy .Tragedia co z Polską wyprawiają .Pozdrawiam.
 • @trojanka 21:05:54
  Witaj Siostro .Szkoda tej biednej Polski .Pozdrawiam.
 • @Jacek Boki 21:07:56
  Dziękuję za wpis . Polecam zajrzeć tu : https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827475,wiem-kim-pan-jest-panie-morawiecki Oczy szeroko zamknięte . Kłaniam się.
 • Sami swoi!Tusk przywlókł Rothfelda!!
  https://wiadomosci.wp.pl/takiego-inwestora-sprowadzil-nam-morawiecki-guardian-glass-zatrul-juz-doline-w-kalifornii-6177745573336705a


  z netu:
  Autor: Serpico (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 01-09-17 16:38

  Nasz wybitny minister-ekonomista z dumą poinformował, że do Polski zawita najsłynniejszy Bank JP Morgan, który utworzy kilka oddziałów.

  Bank znany jest z udzielania pożyczek takim krajom jak np. Grecja, która do tej pory pogrążona jest w spłatach zadłużenia.
  Pamiętamy wszyscy jak to ta instytucja pogrążyła w 2008 roku świat w kryzysie, a amerykanie biorący kredyty na potęgę potracili majątki, pracę.

  JP Morgan stanął przed komisją, ale nikt nie został ukarany, a sam rząd USA wsparł ich niezłą sumką.

  Tak więc OSTRZEGAM - nasz rząd w najbliższym czasie zadłuży nas po uszy, gdyż takie instytucje jak JP Morgan włażą do krajów, które potrzebują kasy. To jest dla nich biznes, ale dla nas katastrofa.

  Nasz głos w najbliższych wyborach może jeszcze to zmienić, aby nie wpaść w bagno.

  PROSZĘ !!!!!
  http://wolnosc24.pl/2017/02/09/morawiecki-lupi-przedsiebiorcow-a-bankom-odpuszcza-pod-okiem-wicepremiera-sektor-unika-podatkow-wymysla-nowe-oplaty-i-liczy-rekordowe-zyski/

  http://wolnosc24.pl/2017/02/15/morawiecki-zaprasza-do-nas-banksterow-goldman-sax-i-hsbc-od-spekulacji-tego-pierwszego-zaczal-sie-kryzys-w-latach-90-tych/

  http://wolnosc24.pl/2017/02/09/premier-szydlo-nie-zaakceptowala-planu-morawieckiego-bo-nic-z-niego-nie-zrozumiala-teraz-dzien-i-noc-czyta-go-pieciu-lingwistow/
 • @trojanka 21:21:13
  Wiem . Ukłony .Czasem rzeczywistość rozbraja mnie będąc lepszą od fantastyki .
 • @
  Nie wiem po co to darcie szat. I tak Szydło miała tyle do powiedzenia , co Żyd za okupacji. Po prostu dawno Polską historyk nie rządził, a ci w okresie demokracji sprawdzają się najlepiej.
  Ja osobiście stawiałbym , że chodzi o obecność innych osób w rządzie, których Kaczyński chciałby się pozbyć cudzymi rękami, samemu pozostając dobrym wujkiem, a Szydło pewnie dla tej idei umierać nie chciała.
  Generalnie , jest to tak, na pozór, idiotyczne posunięcie, że pewnie ma jakieś drugie dno i bynajmniej nie są to interesy banksterki, bo ta ma się póki co dobrze , bez względu na osobę figuranta.
 • @Mariusz G. 21:32:05
  Proszę poznać temat .Następnie się wypowiadać . Bez tego płaszczyzny porozumienia widać nie będzie .Pozdrawiam. https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827475,wiem-kim-pan-jest-panie-morawiecki
 • @Repsol 21:37:37
  Sorry , że nie odwzajemnię się tym oficjalnym tonem, ale trochę zaczynam się wkurwiać. Przeczytałem ! I co! Sądzisz , że to Morawiecki jest twórcą tego chytrego planu - najlepszy historyk wśród finansistów i najlepszy finansista wśród historyków? To Ty przeczytaj ten link , który podesłał wczoraj wk...ny - wyjaśnia znacznie więcej.
  Wielkie finanse to jedno, a piaskownica Kaczyńskiego to drugie. To nawet nie dwie różne ligi, to zupełnie inne dyscypliny. Jeśli Morawiecki jest, to znaczy , że miał być, a Szydło sobie wreszcie trochę psychicznie odpocznie, bo w komfortowej sytuacji , to raczej Ona nie była. Wielu , póki co , dobrze się ta kobieta kojarzy i myślę , że dobrze dla niej jeśli tak zostanie. Z Morawieckim na pewno tak nie będzie , ale obawiam się , że jemu to wisi.
  Jak trzeba być głupim, żeby wierzyć, że światowa banksterka potrzebuje slajdów Morawieckiego, by się rozeznać , co w Polsce jest do złupienia?
  (jest to pytanie retoryczne , ale na wszelki wypadek odpowiem - bardzo!!!!)
 • @Mariusz G. 22:16:10
  Pozostawiam to historykom . Niech Twoje dzieci w tym Matrixie żyją .
 • Nie, Repsol "Dojna zmiana" zmieniła się na jeszcze bardziej dojną zmianę.
  Jesteśmy świadkami politycznej agonii Kaczyńskiego. Dotychczas miał politowania godne marionetki, nauczyciela fizyki, panią od wystaw etnografiicznych, co show dla pospólstwa potrafiła uczynić i pospólstwo się cieszyło. Morawiecki, to nie ta liga. Albo Kaczyński został do tego zmuszony, albo to już totalny emeryt polityczny nie kontaktujący co się wyrabia. Każda z tych opcji, to taczka na śmietnik historii. Było źle, bardzo źle, staliśmy na krawędzi przepaści. Dziś zrobiliśmy duży krok w przód.
  Mnie tylko ciekawi, co tutejsze lemingi, będą miały w tej sprawie do powiedzenia. Jakie wytyczne przyjdą z KC PiS? A może przebudzenie?
 • @Zawisza Niebieski 22:50:00
  Przyjacielu niech Pan Bóg oceni twoje słowa .Bywaj z Bogiem .
 • @Repsol 22:53:32
  Morawiecki, to człowiek, co nie cofnie się, by przyłożyć nam podatkiem, co nie cofnie się przed kolejnym przekształceniem "filarów emerytur", tego co jeszcze po skoku PO nam zostało. On już planuje "przekształcenie" z wziątką w wysokości 25% tego co pozostało. Otrzymujemy baty na gołą... ale czas przyznać, na to solennie zapracowaliśmy, zacisnąć zęby i kolejny odliczać..
 • @Repsol 22:53:32
  Źle sie stało, Amigo. Pozdrawiam smutno. BJ
 • @Bogusław Jeznach 01:22:45
  Dziękuję za wizytę .Idzie biednej Polsce coraz gorzej. Salut.
 • @Mariusz G. 21:32:05
  Gwoli informacji - to że banksterka ma się w Polsce dobrze, to nie znaczy,że nie może się mieć o wiele lepiej, tak, jak się ma np. na Ukrainie, z której zostały (krwawe) strzępy.

  Morawiecki wchodzi na stołek pod pozorem restrukturyzacji gospodarki polskiej, co znaczy,że Polacy będą łupieni bez ogródek w biały dzień do gołej skóry, podobnie jak było za Balcerowicza, podczas gdy będą mieli zamydlane oczy kolejnym mirażem dobrobytu i potęgi.
 • Gdy czytam komentarze po zmianie premiera, to mam jeden tylko wniosek.
  Że dobrze, iż prawda jest dostrzegalna przez coraz większą liczbę osób.

  I nie chodzi mi o to, kim jest nowy kandydat na premiera ani dla kogo będzie pracował.

  Mam na myśli tę prawdę, że obywatele polscy nie są zainteresowani posiadaniem suwerennego państwa.

  Ps.
  Właściwie to istnienie tworu politycznego o nazwie Rzeczpospolita Polska jest możliwe tylko dzięki sprzecznym interesom zagranicznych sił politycznych.

  Pamiętajmy, że rozbiory uchwalił Sejm .
  To nie był efekt przegranej wojny.
  Gdy współcześnie zainteresowane państwa dojdą do porozumienia , to
  parlamentarzyści z Wiejskiej uchwalą odpowiednie dla nich ustawy.
 • @Lotna 02:35:11
  Tylko że nie można kogoś okradać bez końca , nawet jeśli okradany bardzo to lubi. Wcześniej czy później łupiony i tak zostanie bez grosza. Dla mnie nie jest specjalnym problemem to , czy dojdziemy do ściany za 2 lata, czy za 5.
  A nawet wolałbym , żeby było to szybciej - niech to powszechne rżnięcie głupa wreszcie się skończy. Naród zaakceptował ten proces ostatecznie głosując za wejściem do UE. Sytuację tę opisał w sposób symboliczny Sienkiewicz w Szkicach węglem - więc miały chamy złoty róg , wymieniły go na sznur. Teraz ten sznur się zaciska i powszechna zdziwka. O co kaman?
  Tak się kuźwa nie da: samemu kierować się egoizmem i pazernością , licząc na cudzy altruizm i szczodrość. Oszczędnością i praca narody się bogacą a nie dotacjami od obcego kapitału.
  Więc nie można mieć pretensji do nieuchronnego finału, że w końcu nadchodzi.
 • @Lotna 02:35:11
  Dziękuję za wizytę .Przykre co z nami robią .Pozdrawiam.
 • @Zbigniew Jacniacki 03:54:36
  Przy okazji wszystkie obietnice dotyczące frankowiczów i reszty pokrzywdzonych wystrzelono w kosmos. Pozdrawiam.
 • @Mariusz G. 08:15:24
  Szkoda tylko tego losu dla młodych pokoleń .Oni na to nie zasłużyli . Pozdrawiam.
 • @Jasiek 21:03:49
  Ci, który uważają, że "szara strefa" to jedyny stan normalny, przynajmniej dla słabo zarabiających, mają poniekąd (tymczasowo) rację: stan przepisów prawnych ostatnich 29 lat był wrogi dla zwykłych ciułaczy i tylko ci, którzy wybili się na przychody powyżej 10 tys. PLN, mogli z czystym sumieniem ten ZUS płacić, nie czując, że są okradani. Ilu takich było? 10% 20% przedsiębiorców? A może jeszcze mniej?

  Reszta albo kombinowała (taka działalność pół-legalna uwłaczające dla obu stron, nie tylko dla państwa polskiego, czyli wykazywanie i opodatkowywanie tylko części przychodów), albo działała nielegalnie (szara strefa), nie płacąc podatków w ogóle i nie będąc ubezpieczonym.

  Jednocześnie - to trzeba przyznać jasno - dla wielu przedstawicieli szarej strefy ten "stan zawieszenia" był po prostu wygodny, takie wyalienowanie się wobec finansowych powinności wobec państwa polskiego i branie wszystkiego do własnej kieszeni.

  Jeśli Morawiecki nie wyrówna tego chorego stanu (nieproporcjonalnie duży ZUS) i nie przywróci normalności (pewne obciążenia wobec państwa polskiego muszą być, ale muszą być sprawiedliwe), to ja już nikomu nie uwierzę w tym kraju.

  Natomiast ten, kto uważa, że naród polski stać tylko na "szarą strefę", bo tylko tam jest normalny, to "płaz w skorupie" (choć dalsza fraza Ody do młodości "sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem" daje nadzieję na wybicie się przynajmniej na gadzie stadium rozwoju) i tylko takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy.
 • @Repsol 11:01:10
  Gdybym nie był ojcem czterech córek 3 -12 lat, to pewnie dawno na to wszystko machnąłbym ręką. A tak ciągle się miotam: to wkurzam, to załamuję, to łudzę , że może jednak.... Niestety to ostatnie uczucie towarzyszy mi coraz rzadziej. Coraz częściej myślę , że bez kolejnej narodowej tragedii jednak się nie obejdzie.
 • @Mariusz G. 08:15:24
  Guzik z pętelką. Naród zaakceptował wstąpienie do Wspólnoty Europejskiej. Unii Europejskiej wtedy nie było. Bardzo duża różnica.
 • @Lotna 08:10:53
  Wbrew pozorom, ja Panią lubię. Zachęcam więc do rezygnacji z wysiłków by zmienić ten stan rzeczy - po cholerę?!

  Cytaty z Wikipedii:

  Unia Europejska, UE – gospodarczo-polityczny związek 28 demokratycznych państw europejskich. Unia powstała 1 listopada 1993 na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej.
  ‎Wspólnota Europejska, WE (fr. Communauté Européenne, CE; ang. European Community, EC) – powołana do życia 1 stycznia 1958 na mocy traktatów rzymskich jako Europejska Wspólnota Gospodarcza (EWG), a istniejąca do 30 listopada 2009 historyczna organizacja ponadnarodowa. Pierwszy filar Unii Europejskiej wraz z Europejską Wspólnotą Energii Atomowej (Euratom), a do 2002 również z Europejską Wspólnotą Węgla i Stali[1]. W 1992 na podstawie traktatu z Maastricht zmieniono nazwę EWG na Wspólnota Europejska, miał to być wyraz pragnienia państw narodowych rozszerzenia współpracy na obszary inne niż tylko gospodarka[2].
  Podpisany 7 lutego 1992 Traktat z Maastricht ustanawiający Unię Europejską zakładał, że Wspólnoty europejskie są jednym z jej filarów[7], a także zmieniał nazwę Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej na Wspólnota Europejska[2].

  Reformujący instytucje unijne Traktat lizboński z 2007 wprowadził istotne zmiany. Unia Europejska nabyła osobowość prawną i zastąpiła Wspólnotę Europejską, przejmując wszystkie jej kompetencje. Wraz z wejściem traktatu w życie 1 grudnia 2009 Wspólnota przestała istnieć
  -----------------------------------------------------------------------------------------

  NAZWY AKTÓW PRAWNYCH W SPRAWIE REFERENDUM:
  Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17
  kwietnia 2003 r. o zarządzeniu ogólnokrajowego
  referendum w sprawie wyrażenia zgody na ratyfikację
  Traktatu dotyczącego przystąpienia Rzeczypospolitej
  Polskiej do Unii Europejskiej 22
  Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 28
  kwietnia 2003 r. w sprawie ustalenia wzoru karty do
  głosowania w referendum ogólnokrajowym w sprawie
  wyrażenia zgody na ratyfikację Traktatu dotyczącego
  przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii
  Europejskiej 27

  TREŚĆ PYTANIA REFERENDALNEGO: Czy wyraża Pani/Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY